info@itvkostce.cz+420 720 758 334

Co je SEO optimalizace?

seo-optimization

SEO (Search Engine Optimization) znamená optimalizace pro vyhledávače. Jedná se o nastavení parametrů, které mají vliv na výsledek organického vyhledávání ve vyhledávačích.

Jak to funguje?

Parametry, které ovlivňují, na jaké pozici se Váš web bude zobrazovat ve vyhledávačích je okolo 300 a každý má určitou váhu. Jsou parametry, které jsou stěžejní a další minoritní. Jedná se o složité algoritmy, které se neustále vyvíjejí a mění a my sledujeme neustálé aktualizace, abychom Vám vždy nabídli to nejlepší dle aktuální situace.

Celý princip spočívá v tom, že Váš web pravidelně navštěvují tzv. „roboti“ a na základě zkoumání jednotlivých parametrů vyhodnotí Váš web, těchto hodnocených faktorů je právě okolo 300 vyhledávače mění váhy jednotlivých faktorů na celkovém hodnocení. Konečný výčet neexistuje nikde popsán a jedná se o tajnou substanci algoritmů, která se neustále vyvíjí. Nicméně existují stěžejní faktory s největším vlivem na zobrazení Vašeho webu na prvních pozicích v organickém („neplaceném“) vyhledávání.

Onpage a offpage faktory

Tyto faktory se dělí na onpage (tedy na Vaší stránce) a offpage (tedy mimo ni).

Mezi onpage faktory patří na příklad sémantika, správně nastavené nadpisy, název URL adres, obsah, title, description a mnoho dalších.

Do offpage faktorů patří na příklad zpětné odkazy.

V rámci efektivního marketingu se zaměřujeme na všechny stěžejní faktory, ty Vám popíšeme, zanalyzujeme a doporučíme jejich optimalizaci.

Před samotnou SEO optimalizací webu děláme důkladnou analýzu nejdůležitějších parametrů, jejíž součástí je mimo jiné:

Máte zájem o zhodnocení aktuálního stavu Vašeho webu?

Neváhejte nám napsat na info@itvkostce, zavolat na tel. 737 252 017 nebo kontaktovat přes Facebook.

Martina Grossová, SEO a SEM specialista

ZOBRAZIT PROFIL